Juustu kasutamine kehakaalu langetamiseks, juustu dieedist kinnipidamise reeglid ja omadused

Kas soovite kaalust alla võtta, kuid olete paljude dieetide seas kadunud? Mõelge kaalukaotuse ühele kaasaegsest võimalusest. See on juustu dieet. Kuid millised juustud sobivad kaalulangusena? Kuidas neid kasutada?

Juustu ja juustu dieedi eelised

Viimasel ajal on sotsiaalvõrgustikes (eriti Facebookis) positiivseid ülevaateid juustu dieedi kohta kehakaalu langetamiseks. Mõne juustu sisaldus on isegi üle 20%. Kuid kas need sobivad kaalulangusega tarbimiseks?

Juustud on tervislik toitumise osa. Need on loomsete rasvade, valkude, tervisliku kolesterooli allikad. Need sisaldavad ka mineraale, eriti kaltsiumi. Nende positiivne kvaliteet on madal glükeemiline indeks, pikaajaline küllastus. Näiteks Edam (kuivaines 30% rasva) annab kehale 25 g valku, mis vastab 50% -le mõõdukalt aktiivse naise soovitatavast ööpäevasest annusest, umbes 800 g kaltsiumi, s.o 80% RSD-st 25-50-aastase naise jaoks.

Kreemjuustudega ettevaatlik

Sulatatud juustud ei sobi juustu dieediks, hoolimata asjaolust, et enamik meist mäletab lapsepõlvest lapsevanemate juhiseid selle eeliste kohta. Need sisaldavad sageli palju sulavaid sooli, mis võib vähendada kaltsiumi imendumist kehas. Neid pole vaja täielikult välistada, piisab, kui vähendada nende tarbimist miinimumini. Töödeldud juustud tuleb valida sarnaselt teistele - rasva koguse järgi.

Millised juustud dieediks ei sobi?

Juustu dieediks ei sobi tooted, mille rasvasisaldus on suurem kui 40% (gouda 45%, emmental 45%, fetajuust, chedar, parmesan, sinihallitusjuust, näiteks hermeliin, roquefort jne). Neid on parem asendada teiste vähem rasvaste juustudega. Mõnikord võite leida nendest toodetest kerge versiooni, näiteks vähendatud rasvaprotsendiga mozzarella, 30% kuivainesisaldusega camembert.

Juustude loetelu, nende energia, toiteväärtus:

Juustu nimiKcalRasvad (g / 100 g)Valk (g / 100 g)Süsivesikud (g / 100 g)
Balkan23320,011.81,0
Brynza 40%25217,619,81.7
Brynza 50%30625,019,91,6
Camembert 30%22012.822,80,0
Camembert 45%29121,821,00,0
Camembert 48%40528,521,01,5
Chedar 50%39630,025,32.9
Suvila 10%852,512,52,5
Suvila 20%984.213,51,0
Edam 20%22010,030,03.0
Edam 30%26314,030,31.4
Edam 45%32924,524,20,9
Edam 50%34726,126,01,0
Emmental 45%38628,428,22,3
Gouda 30%25715,128,61.9
Hermeline26219,019,20,9
Hermeline 45%27620,220,21,6
Kodujuust29027,011,01,0
Mascarpone45017,54,53,5
Lambajuust36529,523,10,0
Permezan45932,739,40,0
Parmesan 25%38328,033,00,0
Romadur 20%1758.313,62,5
Romadur 40%24317,218,12,4
Sulanud emmental30723,421,21,2
Sulatatud juustud 30–40%19111,419,60,8
Sulatatud juustud 40–50%23618,015,91,2
Sulatatud juustud 50–60%29026,012,11,0
Sulatatud juustud 60–70%37935,012,11,0
Tofu563.011,01,5

Juustud kehakaalu langetamiseks: mida saate dieedil süüa iga päev?

Juust ja dieet on omavahel ühendatud asjad. See toode on suurepärane valkude, kaltsiumi ja muude väärtuslike ainete allikas. Kuid mõned selle liigid on täis soola, rasva. Juustu dieedi järgimisel on oluline teada, milliseid saab päevas tarbida ja milliseid vältida..

Juust on tülis. Kuigi mõned selle rühma tooted ei sega ja isegi aitavad kaalulangusele kaasa, võivad teised põhjustada kehakaalu suurenemist. Seetõttu on isegi inimestel, kes dieeti ei järgi, parem kontrollida rasvade toitude tarbimist. Vaatame, millised tüübid sobivad juustu dieediks ja millised on parem keelduda.

Kõvad juustud

Milline on olukord kõige populaarsemate toodetega, mida kasutatakse võileibade, pagaritoodete valmistamiseks, mida tarbitakse riivitud kujul?

Sobivad liigid

Ostke juustusid, mille rasvasisaldus on kuni 30%. Kõige sobivam on Edam 20-30%. Ärge kartke ka Hollandi tüüpi tooteid tähistusega "kerge", "sobivus". Enamik neist sisaldab vähem kui 30% rasva. Kuid selleks, et olla kindel, on parem lugeda pakendil olevat teavet koostise kohta.

Sobimatud vaated

Dieedi korral ei soovitata liike, mis sisaldavad 40% või rohkem rasva. Nende hulka kuuluvad, kuid mitte ainult, Edami 45%, sellised tooted nagu emmental, gouda, cheddar, kõige suitsutatud juustud jne..

Pehmed juustud

Neid tooteid kasutatakse ka võileibade valmistamiseks, kuid pastana. See tähendab, et need on leivale laotatud.

Sobivad liigid

Suur hulk värskeid või tähtajaga juustu, mis on kaupluste riiulitel, sobivad juustu toitumise osana. Kuid sel juhul tuleb järgida ka reeglit “30% rasva ja vähem”. Tavaliselt vastavad need kriteeriumid kohupiimatoodetele. Ideaalsed komponendid dieedist kehakaalu langetamiseks - ricotta, suvila, tänu madalale energiasisaldusele, valgu suurele protsendile koostises.

Sobimatud vaated

Eelkõige tuleb olla ettevaatlik eelnimetatud sulatatud juustu puhul, mis sisaldab palju soola. Sool hoiab kehas vett, mis on kehakaalu langetamiseks ebasoovitav. Pöörake erilist tähelepanu toodetele, mida kauplustes esitletakse juustuna, kuid mis pole juustud. Pakendil olev märge, näiteks „töödeldud juustutoode”, näitab, et osa piimarasvast on asendatud taimerasvaga. Sellel tootel ei ole kasu tervisele ega kehakuju..

Juustu toidud

Sellesse kategooriasse kuuluvad tooted, mida kasutatakse enamasti mitte roa komponendina, võileivana, vaid eraldi maiuspalana. Neid võib lisada ka salatisse, muul viisil keedetud..

Sobimatud vaated

Igal juhul ei tohiks juustu dieedi järgimisel karta "kerget" versiooni. Hermeliin, camembert, mozzarella - mis tahes juustu toodetakse rasvavabalt. Dieeti võib lisada ka tõelise kitse, lambajuustu, sealhulgas paljude poolt armastatud feta-juustu, kuid mitte iga päev. Vaatamata suurenenud rasvasisaldusele (üle 40%) sobivad need kehakaalu langetamiseks mitmesugusteks menüüdeks..

Sobimatud vaated

Väärishallitus annab tootele erilise pikantsuse. Kuid juustu dieet kehakaalu langetamiseks ei tohiks teda pimestada. Neid toite iseloomustab mitte ainult rasva, vaid ka soola kõrge sisaldus (umbes 4 g soola 100 g kohta). Samal ajal on WHO soovituste kohaselt täiskasvanu soovitatav päevane soolaannus 5 g.

Juustu dieedimenüü: kuidas ja millega juustu kombineerida?

Juustu dieedi professionaalsed ülevaated näitavad, et tervislikke piimatooteid võib kogu päeva jooksul tarbida mis tahes toidukorra koostisosana. Hommikusöögiks, suupisteteks ühendage need täisteratoodetega, lõuna- või õhtusöögiks - hautatud köögiviljadega. Kuid kõrge energiaväärtuse tõttu on oluline jälgida igapäevase söögikorra üldist kalorsust, et mitte ületada soovitatavat päevane tarbitav energiakogus.

Lihaga küpsetatud juust sobib lõunasöögiks ka juustu dieediga. See kõrge valgusisaldusega toitude kombinatsioon küllastub pikka aega. Õhtusöögiks vali üks tüüp valke, s.t küpseta näiteks juustu köögiviljadega.

Dieedi retseptid

Järgmised lihtsad retseptid, mis sisaldavad tervislikke komponente, aitavad teil nädala jooksul juustu dieeti luua..

Salat Balkani juustuga

Toiteväärtus 1 portsjonil (850 kJ):

  • valgud - 10 g;
  • rasvad - 13 g;
  • süsivesikud - 11 g.
  • 40 g steriliseeritud paprikat;
  • 40 g steriliseeritud herneid;
  • 10 g steriliseeritud chili paprikat;
  • 100 g Pekingi kapsast;
  • 50 g Balkani juustu;
  • 25 ml tšillipipra soolvee;
  • 3 g oliiviõli.
  1. Pese Pekingi kapsas, tükeldage või rebige kätega tükkideks, asetage kaussi.
  2. Lisage tükeldatud magusad ja tšilli paprikad, herned, tilgutage õliga, lisage tšilli paprikatest soolvesi.
  3. Segage hoolikalt, serveerige, puistage hakitud Balkani juustuga.

Juustu- ja jogurtivõileivad

Toiteväärtus (1 tk - 120 kJ, koguenergia - 960 kJ):

  • valgud - 18 g;
  • rasvad - 5 g;
  • süsivesikud - 28 g.
  • 30 g krõbedat leiba;
  • 40 g Edamit 20%;
  • 25 g valget rasvata jogurtit;
  • 30 g munavalget (alates 1 munast);
  • 20 g punast pipart;
  • roheline sibul (10 kJ).
  1. Keetke munad soolaga maitsestatud vees, koorige, laske jahtuda.
  2. Riivi juust peenele riivile, pane kaussi, lisa jogurt, pühi.
  3. Lõika leib 8 viiluks, laota saadud pastaga laiali.
  4. Lõika munad 1/8, eemalda muna, pane igale võileivale 1/8 valku.
  5. Määri punase pipraga.
  6. Enne serveerimist tuleks võileivad valmistada, et krõmpsuv leib pehmeneks..

Pasta kodujuustuga

Toiteväärtus 1 portsjonil (1390 kJ):

  • valgud - 17 g;
  • rasvad - 11 g;
  • süsivesikud - 41 g.
  • 100 g keedetud pastat - umbes 40 g toorest;
  • 150 g seeni;
  • 100 g kodujuustu ilma lisanditeta;
  • 30 g rohelist sibulat;
  • 5 g oliiviõli;
  • sool pipar.
  1. Keeda pasta soolaga maitsestatud vees, kurna, nõruta mõne tilga oliiviõliga, sega, pane kaussi.
  2. Maitsesta kodujuust soola, pipraga, lisa pastale, sega.
  3. Koorige seened, lõigake ¼, hautage ülejäänud õlis hakitud rohelise sibulaga.
  4. Serveeri pasta seeneseguga (võid segada pastaga).

Dieet veiniga

Teadlased on tõestanud, et 4 klaasi veini meestele ja 2 naistele on kasulik kolesteroolisisaldusele, hilisemale kaalukaotusele. Neid uurimusi on avaldatud meedias ja erialaajakirjades. Nad julgustavad sõna otseses mõttes arste keelama rasvunud inimestel lõuna- või õhtusöögiks veini joomine. Teadlased näevad selle tarbimises riski ainult distsipliini, enesekontrolli puudumisel.

Kui järgite veini-juustu dieeti, siis eelistage kvaliteetseid kuiva, mitte liiga alkoholisisaldusega veine (optimaalselt 12%). Ideaalne vein pole arhiiv, kõige sobivam on eelmise aasta noor jook.

7 veini- ja juustukäsku:

  1. Võimalusel valige veinitüüp samast piirkonnast, kus juust. Kas teile meeldib Camembert Normandiast? Valige prantsuse vein, ideaaljuhul sellest piirkonnast.
  2. Õrnemad, vähem väljendunud tooted on kombineeritud kergete, enamasti valgete veinidega..
  3. Mida küpsem on juust, iseloomulik, vürtsikas maitse, seda tugevam on veini (enamasti punase) maitse.
  4. Kuivad ja värsked rosé-veinid sobivad hästi värskete pehmete juustudega, näiteks kitsepiimaga.
  5. Punaseid veine valides vali puuviljasete nootidega kerged joogid. Ekspressiivsete tanniinidega rasked veinid sobivad eriliselt aromaatsete juustudega.
  6. Magustoitveinide puhul otsige alati maitse kontrasti, näiteks massi sees olevate siniste triipudega juustud.
  7. Järgige põhimõtet, et toit ja jook peaksid alati olema õigel temperatuuril. Värskete juustude puhul on soovitatav temperatuur 15–17 ° C, küpsema juustu puhul eelistavad nad toatemperatuuri umbes 20 ° C. Valgeid veine tuleks alati jahutada, punaseid veine laagerdada kuni 15–18 ° С.

Kas veini tarbides on võimalik juustu kaalust alla võtta? Läbivaatuste kohaselt saate. Selle dieedi menüü koosneb veinist, juustust, leivast, soolastest jookidest (kõige parem, vesi). Toitlustamine - 5-6 korda päevas. Iga söögikorra jaoks viil juustu, päts leiba, lonks veini.

Vaatamata positiivsetele ülevaadetele ja tulemustele juustu dieedi kohta kehakaalu langetamiseks koos veini lisamisega, jälgige seda mittetööperioodil (näiteks pühade ajal)! Loobuge sõitmisest, tegevustest, mis nõuavad keskendumist, tähelepanu.

Dieet kohviga

Kohvi ja juustu dieet on suhteliselt uus dieediprogramm, mis on juba võitnud palju toetajaid. See hõlmab mitme tassi kohvi kasutamist päevas koos 20 g juustuga, piirates kalorite tarbimist. Tarbitakse ka täisteraleiba, köögivilju, puuvilju, tailiha (eelistatult kana, kalkunit)..

Juustu ja kohvi dieet on praktiline, kuna see ei vaja arvutusi, olulisi muudatusi dieedis. Joo lihtsalt kohvi, söö tervislikult. Ainevahetuse kiiruse suurendamiseks on soovitatav juua 5 tassi jooki päevas (200 ml). See ei tohiks sisaldada kaloreid nagu suhkur, piim. Soovitatav on kvaliteetsed värsked terad..

Kogu ööpäevase kohviannuse tarbimine võib kohe kahjustada südame-veresoonkonna süsteemi, magu. Seetõttu on oluline jagada kogu kogus 5 portsjoniks, mida päeva jooksul juua.

Dieet munadega

Kuna rasvade ja valkude kõrge sisaldusega dieet, mis sisaldab minimaalselt süsivesikuid, on kogu munarakuliste toiduprogrammide seas populaarsust kogumas, kaalume selle reegleid üksikasjalikumalt. Selle toitumisskeemi ajal hakkab keha glükoosi asemel kasutama ketoone, mis viib kehas rasva kadumiseni. Seda seisundit nimetatakse ketoosiks. See on iseloomulik kõigile valgu dieetidele..

Munad on valkude, rasvade, D-vitamiini, fosfori, vitamiinide A, B. allikad. Lisaks sisaldavad nad ka seleeni, riboflaviini. 1 muna sisaldab umbes 80 kcal, 5 g rasva, 6 g valku, 1 g süsivesikuid.

Muna-juustu dieedil on mitu reeglit. Allpool on toodud kõige olulisemad:

  1. Iga tarbitud muna kohta on soovitatav süüa 15 g tervislikku rasva..
  2. Üks terve muna tarbitakse poole tunni jooksul hommikul pärast ärkamist..
  3. Iga 3-5 tunni järel peaksite sööma tassi, mille peamine koostisosa on munad.
  4. Sööma peate isegi näljatunde puudumisel.
  5. Iga tarbitud muna kohta võite süüa 20 grammi juustu..
  6. Iga päev on soovitatav vähemalt 6 muna..
  7. Oluline on lõpetada söömine 3 tundi enne magamaminekut.

Munadega juustu dieet aktiveerib kaalukaotuse 3–5 päeva pärast, samas kui mõned allikad ei soovita seda isegi kauem kui 5 päeva. Pikka aega oma põhimõtete järgimine on täis terviseprobleeme..

Dieet 10 juustu

Mis on selle dieediprogrammi juures tähelepanuväärne? See sisaldab paljude eurooplaste peamist valguallikat, kaltsiumi. Need toitained on hädavajalikud normaalseks kasvuks, arenguks, eriti luude ja hammaste jaoks. 40-50 g kõva juustu sisaldab umbes 1/5 täiskasvanu päevasest valgukogusest ja umbes 1/3 kaltsiumi. Kasutage juustu kaltsiumi paremini kui köögiviljatoodete kaltsiumi. See tervislik toit sisaldab ka mitmeid vitamiine (A, B2, niatsiin, B12, D), mineraale, eriti tsinki, fosforit.

Juustu dieedi järgimisel on oluline arvestada, et rasvasisaldus 100 grammis varieerub 10–35 g; kodujuust sisaldab kõige vähem, mõned kõvad juustud sisaldavad kõige rohkem. Juustu rasvad on peamiselt küllastunud, küllastunud rasvade sisaldus on üle 60%.

Järgides kogu Euroopa arstide soovitusi küllastunud rasvade tarbimise vähendamiseks, pakuvad tootjad madala rasvasisaldusega tooteid, eriti kõvade juustude puhul. Kuid mitte kõik küllastunud rasvhapped ei mõjuta tervist võrdselt. Seetõttu on vastuvõetav kompromiss inimestele, kes proovivad süüa vähem küllastunud rasvu, vähem erinevate juustude söömine..

Naatrium on juustu teine ​​toitaine, mis põhjustab terviseprobleeme. Nagu rasv, mängib sool (naatriumkloriid) juustude koostises võtmerolli - see parandab maitset, aroomi, parandab tekstuuri ja säilivusaega. Peaaegu igas juustu tootmises kasutatakse baktereid, kuid mõned neist on ebasoovitavad, teised aga vajalikud küpsemiseks, konkreetsete lõhna- ja maitseainete, aromaatsete koostisosade tootmiseks. Sool reguleerib kõigi bakterite kasvu. Ehkki naatriumisisalduse vähendamine mõnes teises toidus on suhteliselt edukas, on endiselt vastuvõetamatu madala naatriumisisaldusega juustude tootmise küsimus. Samuti on teada, et kaltsium ja kaalium aitavad tasakaalustada naatriumi võimalikku negatiivset mõju tervisele, rõhutades toidus sünergistlikult toimivate toitainete eeliseid.

Dieetimenüü “10 juustu” põhineb tervisliku toote igapäevasel tarbimisel - igaüks 20 g koos põhitoiduga (mitte rohkem kui 100 g päevas). Dieeti täiendatakse teiste piimatoodete, köögiviljadega. Samuti tarbitakse liha. On ainult üks nõue - iga roa kogus ei tohiks ületada 250 g (umbes 1 spl.). Dieeti järgitakse 5 päeva. Seejärel tehakse 1-2-päevane paus, pärast mida korratakse kaalukaotuse käiku. See tähendab, et kogukestus on 10 päeva. Selle aja jooksul (vastavalt juustu dieedi ülevaadetele) võite hüvasti jätta 10 kg-ga.

Kokkuvõte

Täna ootab inimene toidult kõike - hämmastavat maitset, tervisliku toitumise kriteeriumidele vastavust, taskukohast hinda, taskukohasust, ohutust. Sama kehtib juustude kohta. Kuid kas nad suudavad kõiki neid nõudeid täita? Nende peamised koostisosad on rasv ja sool. Kuid see pole hirmutav. Mõõduka tarbimise korral saab juust tervisliku toitumise oluliseks komponendiks, mis soodustab kehakaalu langust..

TÄHTIS! Informatiivne artikkel! Enne kasutamist konsulteerige spetsialistiga..

Kas dieeti on võimalik juustu süüa ja millised sordid on tervislikumad?

Juust on peaaegu kõigi meie toidus. Selles piimatootes on palju erinevaid sorte, nii et on võimalik midagi oma maitse järgi, rahakotti, hõlpsalt kätte võtta. Ja kõik, mis võib juustu valikut piirata, on üsna kõrge kalorisisaldus. See teema on eriti asjakohane inimestele, kes peavad kinni dieedist. Seetõttu pakume välja selgitada, kas dieedil on võimalik juustu süüa ja millised sordid ei kahjusta näitajat.

Juust dieedi ajal: mitte ainult maitsev, vaid ka tervislik

Kas dieeti on võimalik juustu süüa? Kiireloomuline teema nende seas, kes on sunnitud pidama dieeti, kuid on selle piimatoote tulihingeline austaja.

Toitumisalaste uuringute kohaselt pole juust kaalulanguse ajal mitte ainult lubatud, vaid ka väga tervislik. Lisaks sellele on liigne kaalu põletamine suunatud juustu dieedile..

Enamik toitumisspetsialiste väidab, et juust tuleb dieedi ajal toidusedelisse viia, sest see sisaldab kehakaalu langetamiseks väärtuslikku valku, mille defitsiidil arenevad ohtlikud tingimused. Koos rasvaga väljub kehast ka lihasmass, mille vastu on häiritud siseorganite töö.

Väikestes kogustes avaldab juust kaalulanguse ajal kehale järgmisi positiivseid mõjusid:

  • soole mikrofloora normaliseerimine;
  • metaboolsete protsesside reguleerimine;
  • ainevahetuse kiirendus;
  • toksiinide neutraliseerimine ja eemaldamine organismist.

Suur hulk kõnesolevaid kääritatud piimatooteid imendub kehas kiiresti, see ei hiline rasva kogunemise näol. Seda arvesse võttes ei tohiks kaalu kaotajad keelduda kohupiimajuustudest ja kõvadest sortidest, mis sisaldavad minimaalselt rasva.

Toode sisaldab linoolhapet, mis stimuleerib keha kulutama rasvavarudest energiat.

Viide! Juustud aitavad nälga kiiresti rahuldada. Piisab väikesest juustutükist 30 grammi ja energiamahukus on minimaalne!

Mõelge, millist juustu saate süüa, pidades kinni dieedist.

Juustud, mida süüa kaalu langetamise ajal

Niisiis, küsimus on selles, kas kaalulanguse ajal on võimalik juustu dieeti sisse viia, sorteerisime välja. Nüüd peate välja selgitama, milliseid sorte saab dieedi ajal süüa ilma figuuri kahjustamata, sest mitte kõik neist ei sobi dieettoote rolli.

Näiteks pole kõvad sordid dieedi ja kehakaalu kaotamise osas nii hirmutavad kui pehmed. Kuid kõigepealt asjad.

Nõuanne! Dieetjuustu valimisel pöörake kindlasti tähelepanu toote koostisele. See peaks sisaldama piima, piimabakterite hapupiima, soola, laabi, annatto ekstrakti / beetakaroteeni ja kaaliumkloriidi. Muud lisandid, nagu palmiõli, naatriumnitrit ja taimsed rasvad, on organismile kahjulikud ja annavad tootele lisarasvu.

Niisiis, millised juustud dieedi ajal võivad dieedil esineda?

Ricotta

Ricotta kaalulangus - suurepärane võimalus. Seda ei valmistata juustuküünalt, nagu paljude teiste sortide puhul, vaid vadakust, mis ei sisalda lihtsaid piimavalke, kuid sisaldab albumiini valku. Viimane sisaldub inimese veres, seega on selle imendumine kiire.

100 g Ricotta sisaldab ainult 172 kcal ja selle rasvasisaldus võib varieeruda 8-20% piires. Ricotta valku on umbes 11 g 100 g toote kohta. Lisaks sisaldab see sort palju vitamiine ja kaltsiumi..

Nõuanne! Dieedi ajal on parem eelistada Ricotta, milles on 8% rasva, mis on valmistatud lehmapiima baasil.

Mozzarella

Õrna tekstuuriga kohupiim. See imendub kehas kiiresti, seega saab seda kaalulanguse ajal hõlpsasti dieeti lisada. Valmistatud laabi abil - piim jagatakse osaliselt spetsiaalsete ensüümide abil. Tänu sellele tehnoloogiale on võimalik säilitada toote kasulikud omadused nii palju kui võimalik..

Kui me räägime kehakaalu kaotamisest, on parem eelistada kooritud piima alusel valmistatud sorte - kalorisisaldus on ainult 150–160 kcal 100 g toote kohta.

Merevaik

Selge pähklise maitsega juust. See on pooltahke konsistentsiga ja kasulik magneesiumi, kaltsiumi ning A-, B- ja D-vitamiinide sisaldamiseks. 100 g merevaiku sisaldab 220 kcal. Valgu kogus - 30-31 g.

Adyghe

Madala kalorsusega juust. See sisaldab 240 kcal 100 g toote kohta. Sellist juustu saab ja tuleks kaalukaotuse perioodil lisada dieeti - see sisaldab palju vitamiine, fosforit ja kaltsiumi. Samuti on see rikas rasvlahustuvate vitamiinide poolest..

Tiheda struktuuri tõttu saab Adyghe juustu süüa üksiktoiduna või salatite ja muude madala kalorsusega roogade osana.

Tofu juust sisaldab minimaalset kilokalorite arvu - ainult 70–90 ühikut 100 g toote kohta. Selle rasvasisaldus ei ületa 5%. Valkude maht 100 g toote kohta on 8-9 g. Kui räägime koostisest, siis on Tofu juustu asendamatud aminohapped, täielik valk. Tofu imendub kehas kiiresti ja suudab energiat anda, sageli puudub see kehakaalu kaotamisel.

Järeldus

Kõigi eelneva kokkuvõtteks tahaksin öelda järgmist: juustu võib ja tuleks dieedi ajal süüa. Kaalu kaotamise protsessis peaks keha saama piisavas koguses valke ja vitamiine, mis tegelikult on rikkad madala kalorsusega juustudest. Peaasi on valida õige sort ja mitte liialdada mahuga.

Milliseid juustu tohib süüa dieediga number 5?

seotud artiklid

Karina Tvertskaja

  • Saidiredaktor
  • Töökogemus - 11 aastat

Tabeli nr 5 üks peamisi põhimõtteid - dieet, millest maksa-, sapiteede ja sapipõiehaigustega inimesed kinni peavad - on rasvade ja kolesterooli sisaldavate toitude piirang. Kirjutasin artiklis “Kümme kõige kolesteroolitoodet”, et kõvad juustud sisaldavad palju valku, mineraale, piimarasva ja kolesterooli.

Ilmselt ei söö te sellest tootest palju, kuna rasva päevane määr on piiratud 90 grammiga, millest 30 peab olema taimset päritolu. Kuidas olla? Kas on võimalik saata juustu peamise hommikutoote ametist lahkumiseks? Alustamiseks proovige vaadata kauplust teisel riiulil. Alternatiivina goudami, emmentali, hollandi ja muude kõrge kalorsusega juustudele pakun dieettooteid Adyghe, ricotta ja feta.

Feta - 290 kcal, rasvasisaldus - 24%, valk - 17 gr

Alustame otsast: feta sulgeb viis parimat madala rasvasisaldusega juustu - seda viimast, ilma milleta pole kreeka salatit võimalik ette kujutada. Fetarasv võib ulatuda kuni 50% -ni, oleme 24% -lise variandiga rahul.

Tehke kohe broneering: laua number 5 ei luba ausalt soolatud juustu, näiteks fetajuustu. Ehkki feta soolvees hoitakse, on see maitselt õrn. Seetõttu pole sellel ranget keeldu.

Feta võtab lambapiimast palju, mis on selle alus. See juust on rikas beetakaroteeni ning A-, E-, K-, D-, B-rühma vitamiinide, fosfori, kaaliumi, magneesiumi, raua, mangaani, seleeni poolest, kuid kõige rohkem on selles kaltsiumi ja naatriumi.

Fetas on nii palju kasulikke piimhappebaktereid, et neist piisab seedetrakti häirete, sealhulgas toidumürgitusest põhjustatud häirete kõrvaldamiseks. Tõsi, selliseid omadusi omavad ainult naturaalsest ja pastöriseerimata lambapiimast pärit feta..

Mozzarella - 160–280 kcal, rasvasisaldus - 17–24%, valk - 28 gr

Itaalia mozzarella on puhtalt formaalselt meie edetabelis neljandal kohal. Tegelikult jagab ta fetaga ühte positsiooni, kuna tema rasvasisaldus võib ulatuda sama 24% -ni. Kuid kui proovite, võite leida dieetilisema toote, mis sisaldab 17% rasva.

Mis on hea mozzarella? See noor õrn juust on kombineeritud peaaegu kõigi köögiviljade, ürtide ja isegi marjadega. Nagu iga naturaalne juust, on ka mozzarella rikas fosfori- ja kaltsiumisisaldusega, sisaldab kergesti seeditavaid valke ja kasulikke rasvhappeid. Väärib märkimist, et mozzarella ei ole kasulike hapupiimabakterite allikas: selle jaoks mõeldud piim kääritatakse laabi abil, ilma täiendava mikrofloorata.

! Naturaalse mozzarella säilivusaeg on väga lühike - 5–7 päeva.

Kui etiketil on märgitud kehtivusaeg üle nädala, lisatakse sellisele mozzarellale kindlasti säilitusaineid.

Adygea juust - 240 kcal, rasvasisaldus - 14%, valk - 19 gr

Järgmine rida on Adyghe juust. Minu jaoks on see ideaalne võimalus hommikusöögiks. Kaks eelmist varianti on tõenäolisemalt seotud pärastlõunase tee või kella viie teega - see on rohkem kerge eine. Oma päeva on Adyghe abil lihtne alustada. Erinevalt mozzarellast toodetakse seda hapupiimabakterite lisamisel pastöriseeritud piima. Samal ajal on maitse peaaegu sama, mis itaalia vennal.

Adyghe juust on dieedi nr 5 järgijate, aga ka kõigi kehakaalu kaotamise lahutamatu osa. See sisaldab ainult 14% rasva, 19 grammi valku ja ei sisalda üldse süsivesikuid..

Ricotta - 172 kcal, rasvasisaldus 8–24%, valk - 11 g

Meie madala rasvasisaldusega juustude reitingut juhib itaalia ricotta. Seda nimetatakse sageli juustuks, kuid kui aus olla, on see pigem kodujuust. Ricotta on valmistatud vadakust, mis jääb alles pärast teiste juustude - näiteks mozzarella - valmistamist. See ei sisalda tavalisi piimavalke, vaid albumiini valku, mis on inimese veres (seetõttu on selle imendumine kiirem ja lihtsam).

Mida ei saa ricotta'lt ära võtta, on kasulikud mineraalid, vitamiinid ja kaltsium. Lehmapiimast valmistatud juustu rasvasisaldus on madalam - 8% (võrdlemiseks kitsepiimast - kuni 24%).

! Pehme ricotta klassi kõlblikkusaeg ei ületa 3 päeva, kõva säilib kuni kaks nädalat.

Tofu - 72-90 kcal, rasvasisaldus kuni 5%, valk - 8 g

Eraldi ütlen sojajuustu - tofu kohta. Jah, selles on kõigi minu loetletud juustude hulgas madalaim rasvasisaldus ja see peaks esimesena kohale jõudma, kuid on üks “aga”: tofu soodustab liigset gaasi moodustumist ja seetõttu on seedetraktihaiguste korral seda vaja väga piiratud koguses..

Ülejäänud tofu - hinda pole. See on antioksüdant, mis eemaldab kehast dioksiini, mis põhjustab vähkkasvajaid ja vähendab ka “halva kolesterooli” taset. Samal ajal pole tofu lihtsalt dieettoode, vaid supertoiduaine: kalorite sisaldus - 73 Kcal, valk - 8 g, rasv - 4,5 g, süsivesikud - 0,8 g. Nii et vahetevahel võite vahelduseks endale lubada ka tofut. Selle lisamine salatitesse on magus asi, ma ütlen teile.

Me võtame kokku: Adyghe juust ja ricotta sobivad kõige paremini viienda dieedi kriteeriumidesse. Need pole soolased, rasvased, sisaldavad mitte nii palju valku ja sobivad suurepäraselt hommikusöögiks. Mida arst käskis. Lihtsalt ärge unustage iga päev kaloreid loendada (seda on mugavam teha meie kalkulaatori abil) ja võtta hepatoprotektoreid. Nagu dieet, on see ka maksa parandamise programmi oluline osa..

Juustu salendava dieedi programm

Juustu dieet on valgu toitumise klassikaline versioon, mida saab kasutada kehakaalu langetamise protsessis. Kaalu kaotamiseks pidage kinni soovitatud menüüst. Püsiva tulemuse saamiseks peate toitumisprogrammi õigesti “sisenema” ja ka põhidieedile õigesti minema.

Need, kes proovivad tulemust kinnistada, peavad lisaks proovima oma menüüd üle vaadata ning pühendama pidevalt aega füüsilisele tegevusele.

Kuidas kaalust alla võtta juust?

Kursuse eripära on see, et selle võib omistada valgule ja just need muutuvad universaalseks ja tõhusamaks. Juustu dieedi kasutamise peamine ülesanne on keha küllastamine valgurikka toiduga, kuid ärge unustage süsivesikuid. Nende arv minimeeritakse, kuid pole täielikult välistatud.!

Väikese koguse süsivesikute ja valkude ning väikese koguse rasva kasutamine võimaldab teil kehas käivitada selliseid protsesse:

  • Enda rasvkoe põletamise intensiivistamine annab kehale väärtuslikku energiat. Väljastpoolt saab juustu dieediga inimene minimaalse arvu kaloreid, ülejäänud osa muudetakse tehtud tellimuste järgi.
  • Toksiinide ja toksiinide eemaldamine. Pidev suurtes kogustes vett koos proteiinisisaldusega toitude ja väikese koguse süsivesikute kasutamine aitab seedekulgla puhastada paljude aastate jooksul kogunenud toksiinidest..

Oluline on meeles pidada, et te ei saa sellist programmi pikka aega kasutada. Sageli kasutatakse juustu dieeti kehakaalu langetamiseks vaid paar päeva, kuna seda peetakse radikaalseks. Kuid metaboolsete protsesside alustamiseks, mõne kilogrammi edukaks põletamiseks piisab lühikesest kestusest.

Millist juustu dieedil kasutada?

Kõiki tooteid ei saa programmi täitmiseks kasutada. Töödeldud juustu ei soovitata dieedil kasutada, kuna toode on valmistatud kõvadest sortidest ja seetõttu võib seda pidada teisejärguliseks. Õige juustu valimine on juba pool võitlust. Ainult kvaliteetne ja tervislik toit võib kehale ohtu seadmata aidata seda vähendada. Vecha. Et teada saada, millist juustu saate dieediga süüa, peaksite pöörduma toitumisspetsialistide nõuannete poole. Lemmikute hulgas pole mitte ainult madala kalorsusega sorte, vaid ka madala rasvasisaldusega sorte. Ärge unustage toote väärtust, selle eeliseid.

Programmi saate lisada erinevat tüüpi tooteid. Saab kasutada toorjuustu dieedil. Sellise toote kogus peaks siiski olema väike..

Dieedi jaoks juustu valides tuleks pöörata tähelepanu sellistele sortidele:

  1. Pooltahke - kuni 400 kcal 100 grammi kohta;
  2. Sulatatud juust - kuni 260 kcal 100 g kohta;
  3. Valge madala kalorsusega - kuni 2250 kcal / 100 g.

Parem valida talutooteid. Sellel on ainult kvaliteetsed komponendid. Mõned hoolimatute tootjad loovad oma juustu palmiõli baasil. See on tervisele ohtlik toode, mis põhjustab veresoonte saastumist ja mitmesuguseid haigusi..

Samuti on oluline, et raviarst koos patsiendiga otsustaks, kas dieeti on võimalik juustu süüa. Kõigist pole sellisest toitumisprogrammist kasu. Inimesed, kes soovivad juustu dieedil kaalust alla võtta, peaksid võtma arvesse toote ja keha omadusi, samuti tervislikku seisundit, krooniliste haiguste esinemist.

Juustu dieedil tuleks valida madala rasvasisaldusega tooted - piirmäär 10–12%. Lemmikute hulka kuuluvad guadette, ricotta, Adyghe juust, mozzarella. Võite kasutada teisi sorte, sealhulgas tšilli ja tofut. Kõik tooted on maitsvad, toitainerikkad ja tervislikud, kuid just tema aitas paljudel liigsetest kilodest vabaneda. Pärast dieediga madala rasvasisaldusega juustu sortide nimekirja ülevaatamist saate luua oma õige toitumisprogrammi..

Juustu dieedi peamised reeglid

Dieediga juustu võib tarbida piiratud koguses. Nagu kõik monodieedid, muutub ka see piisavalt karmiks. Selle peamine nõue on tarbitud kalorite arvu piiramine. Kaalukaotuse programmi võib lisada ainult 500–800 kcal päevas. Kuid need pole ainsad nõuded:

  • Rasvavabade juustusortide kasutamine dieedil. Lubatav näitaja on 10–12% rasva. Võite kasutada ka hallitusjuustu, väikeses koguses võite süüa ka kõvasid sorte. Valige need, mis sisaldavad minimaalselt rasva..
  • Peaksite vara üles tõusma - nii, et hommikusöök oleks juba kell 8 hommikul.

Esimene söögikord peaks tulema esimesel tunnil pärast ärkamist! Nii saate aktiveerida kehas ainevahetusprotsesse, kiirendada ainevahetust. Sa pead sööma samal ajal, mis on oluline nädalavahetusel.

  • Dieedil olev toorjuust on minimeeritud või seda ei kasutata. See on üsna rasvane toode, millel on keha jaoks vähe väärtust..
  • Sööge toite regulaarselt. Ärge viivitage toiduga, samuti sööge liiga sageli. Söögikordade vaheline optimaalne ajavahemik peaks olema 2–3 tundi. Valitud võimalust on vaja taluda ja seetõttu on vaja päevas umbes 5-6 portsjonit toitu. Selle kalorisisaldus peaks olema minimaalne.
  • Viimane söögikord 3 tundi enne magamaminekut.
  • Iga päev peate jooma 2-3 liitrit vett. See on vajalik normaalseks ainevahetusprotsessiks..
  • Keha kahjustamiseks ei ole vaja füüsilisele tegevusele palju tähelepanu pöörata. Minimaalset kehalist aktiivsust seletatakse asjaoluga, et inimene tarbib iga päev minimaalselt tooteid ja seetõttu ei piisa energiast aktiivsuseks. Normaalseks eluks kulub rasv kehavarudest..

Juustu dieedist välja minemine peab toimuma järk-järgult. Ärge kohe keelduge täpsustatud tootest ja minge oma lemmik maiuspaladele. See lähenemisviis ei võimalda teil kaalu säilitada ning seetõttu viib see kiiresti ja kiiresti raskustes kaotatud kilogrammide kaotamiseni.

Juust dieedi kasutamise vastunäidustused kehakaalu langetamiseks

Dieet juustu peal - kaalukaotusprogramm, mis kehtib radikaalsete kursuste korral. Kõik ei saa seda kaalust alla võtta. Peamiste keeldude hulgas on inimesi, kellel on sellised haigused diagnoositud:

  1. Süda ja veresooned. Juustu mono dieet välistab väärtuslike mineraalide ja vitamiinide sissevõtmise.
  2. Seedetrakt - piimatoodete pidev allaneelamine kehasse võib põhjustada haiguste ägenemist, puhitus.
  3. Allergiad. Piim on üsna tavaline allergeen. See kehtib ka piimast valmistatud toodete kohta..

Juustu dieediks kasutamine on ohtlik neile inimestele, kes kannatavad toiduallergiliste ilmingute all. Sellistele patsientidele programm ei sobi. Pole programmi kasutanud ja daamid on huvitavas seisus. Keelud kehtivad rauavaegusaneemia all kannatavatele patsientidele.

Juustu dieedi menüü

Pärast näpunäidete saamist saate iseseisvalt luua programmi kehakaalu langetamiseks. Alusena võite kasutada ka valmismenüüd.

Tabel. Juustu dieedimenüü näidis 3 päeva

Juustu dieedipäevEsimene hommikusöökTeine hommikusöökLõunasöökKõrge teeÕhtusöök
EsimeneAhjus küpsetatud õun meega
Piserdamiseks kasuta pähkleid (korraga võib tarbida 2 õuna).
Roheline tee ilma piima ja Brynza suhkruta - 30 g.2 ahjus küpsetatud õuna meega.Kõva, kuid mitte rasvane juust - kasutage ainult 30 gKüpsetatud õun, saab kaks rohelise magustamata teega
TeiseksRohelised õunad - võite kasutada paar tükki, küpsetatud või lihtsalt värsketRoheline tee
80 g mozzarella juustu
Kasutage värske Pekingi või kapsa baasil valmistatud salatit. Maitseainena võite kasutada 1 tl. oliiviõli, võite lisada paar tilka linaseemneõliMadala kalorsusega juust - 50 g
Keedetud munad - 2 tk..
Lisandina võib kasutada taimeteed või kibuvitsamoosi. Viimane võimalus välistab vedeliku stagnatsiooni kehas
Küpsetatud õunad - 2 tk..
KolmasKõva juust - madala rasvasisaldusega sordid
Roheline või taimetee ilma suhkruta
Küpsetatud õunad - 2 tk..Salat kurkide, salati, arugula, paprika baasil. Maitsesta kõik 1 tl. oliiviõliRicotta - 50 g
Roheline tee
Üks roheline õun.

Oluline on mitte unustada vee tasakaalu. Juustu dieedil nälja rahustamiseks on oluline kasutada 150 ml sooja vett. Joo seda aeglaselt ja väikeste lonksudena. Dieet ise on üsna range, mõnda toodet saab sarnasteks muuta. Dieedis võite kasutada rasvavabu juustusid, mis on suurepäraselt vaheldumisi ja omavahel ühendatud. Õuna asemel võite kasutada pirni. Ainult sel juhul pole suhkur ega mesi vajalik.

Tavalise vee asemel võib kasutada gaasita mineraale. Ärge keelduge multivitamiinide võtmisest. Need võimaldavad teil korvata erinevate elementide puudumise kehas. Juustu dieet ise ei tohiks kesta kaua - piisab 3 päevast, mille jaoks võite kaotada 3 kg. Ainult vastunäidustuste puudumisel saab programmi pikendada 7 päeva.

Dieediga madala rasvasisaldusega juustu sordid

Isegi madala rasvasisaldusega juustu sortidel on väike rasvasisaldus, kuid rasvaprotsent varieerub..

Juustude liike on palju, rohkem kui 400. Neid ei valmistata mitte ainult lehmapiimast, vaid ka kitse-, hobuse-, lamba-, kaameli-piimast. Nad erinevad üksteisest tootmistehnoloogia, maitse poolest.

Jagunevad:

  1. Rennet - laabi kasutatakse selle tootmisel,
  2. Hapupiim - lisage piimale kääritus.

Inimesed, kes oma tervisest tõesti hoolivad, tarbivad madala rasvasisaldusega toite. See on õige taktika..

Isegi teie armastatud, kuid kõrge kalorsusega toode on parem asendada näiteks madala rasvasisaldusega - kohupiima või mõne muu madala rasvasisaldusega tootega. Tavaline rasvasisaldus on 90 kcal 100 grammi toote kohta. Ja meil on vaja vähem kui 90 kcal kalorit.

Kas dieeti on võimalik juustu süüa?

Vastan kohe: see on võimalik ja vajalik. Juust on väga tervislik, kergesti seeditav toode. Selles on palju magneesiumi, joodi, rauda, ​​fosforit, valku, tsinki, kaltsiumi. A-, E-, F-, D-, PP-, C-, B-rühma vitamiinid ja paljud muud kasulikud koostisosad.

Kuna juust, isegi madala rasvasisaldusega, on üsna rahuldav toode. Peaasi, et vali see õigesti ja tarbiks mõistlikes kogustes, kui arvad, et hakkad dieedi pidama halva tervise tõttu, järgid tervislikku eluviisi, soovid kaotada need liigsed kilod jne..

Otsustage kohe, kas saate juustu süüa või on parem sellest hoiduda. Konsulteerige oma perearstiga..

Dieedi ajal saate süüa:

    Tofu juust - selle rasvasisaldus on kõige väiksem, ainult 4%.
    Saate seda süüa iga päev, ta:

  • tugevdab inimese luustikku;
  • omab ainulaadseid raviomadusi;
  • vähendab oluliselt halva kolesterooli taset veres;
  • Tera kohupiim - võite tarbida, ainult rasvasisaldus ei tohi ületada 5%.
  • Gaudette juust - uus madala rasvasisaldusega juust 6%.
  • Saate osta Oltermani, Chechilit, Ricotta, fitnessjuustu, ainult kerget.
  • Madala rasvasisaldusega juustud on dieedi jumalanna. Lisaks on piimarasvad tervislikud ja imenduvad kehasse kergesti..

    Madala rasvasisaldusega juustude loetelu

    Madala rasvasisaldusega juustud on valmistatud lõssist. See tähendab, et kõigepealt eemaldatakse koor piimast, seejärel valmistatakse juust.

    Raskeks on seda nimetada täiesti rasvatuks, sest rasvasisalduse protsent jääb alles, kuid teistsuguse protsendina:

    1. rasvavaba - rasvasisaldus alla 15%;
    2. kopsud - rasvasisaldus 15–40%;
    3. normaalne - rasvasisaldus 40-60%;

    Maitselt ja kasulike omadustega madala rasvasisaldusega juust pole halvem kui rasvased sordid. Ja ületab mõnes mõttes isegi neid.

    Siin on mõned neist:

    • Tuntud sojajuustu Tofu rasvasisaldus on 2–4%;
    • Granuleeritud kodujuustu rasvasisaldus kuni 5%;
    • Riccoti juustu on ainult 9%;
    • Tšetšilli suitsujuust - rasvasisaldus 10%;
    • Mozzarella juustu rasv ei ületa 15%;
    • Juustu Viola Polari rasvasisaldus on 16%;
    • Tšetšilli tavaline juust sisaldab 18% rasva;
    • Feta juustu Arla Apetina rasvasisaldus on kuni 20%;
    • Juust Arla Apetina Light - 25%;
    • Galbani Mozzarella Light juust - 30% rasva;
    • Juustusalat Favita - rasvasisaldus 30%;
    • Chevrefini juust - 40% rasva;
    • Juust Kaserei Champignon - rasvasisaldus 15%;
    • Gaudette juust - selle rasvasisaldus on ainult 12%.

    Kõvad juustud

    Kõige levinumad on kõvad juustud, nende hulka kuuluvad: Romano, Emmental, Raclett, Grano Padano, Leiden, Gruyere, Parmesan, Pecorino, Maasdam, Friesien jne. Kõvade juustude hulka kuulub letsitiin, see mõjutab rasvade õiget ainevahetust..

    Juustu tootmine on pikk protsess. Ja valmimine võtab kuni 3 kuud või rohkem.

    Juustu omadused:

    • Šveits - rasva massiosa 45%, küpseb 5-6 kuuga. Sellel on väikeste silmadega silindri kuju. Magus maitse, meeldiv järelmaitse.
      Kõige kuulsamad: Moskva, Altai, Šveits, Nõukogude.
    • Tüüp Parmesan - väga kuulus ja kõigi poolt armastatud. Selle struktuur on kergelt murenev, kergesti purunev. Küpsed vähemalt kuus kuud. Tema maitse ja järelmaitse on rafineeritud, kaua unustamatu.
    • Hollandi keel - sektsiooni väikesed silmad, värvus erekollasest tumekollaseks. Riimjas maitse ja õrn kergelt hapukas järelmaitse.
      Populaarsed vaated: Kostroma, hollandlane.
    • Tüüp Cheddar - pea on ümmargune, külgedelt veidi lamestatud. Pehme tekstuuriga silmad sisselõike ajal puuduvad. Sellel on soolane maitse, pisut suhkrune.
    • Vene keel - silindrikujuline, meeldiva konsistentsiga. Kreemjas, magusakas maitse, väga meeldiv. Enim austatud - vene keel.
    • Suitsutatud tüüp - neil on väljendunud suitsutatud maitse, kooriku pruun värv, kontekstis - kollane.
      Populaarsed: Gouda, Gruyeres, Cheddar.

    Pehmed juustud

    Pehmetel juustudel on kleepuv tekstuur, piim või kreemjas maitse.

    Toodetakse seda lehmapiimast ja bakteriaalsest hapust, klassifitseeritakse:

    Populaarseim:

    • Dorogobuzhsky - koorik on kaetud limaga, läbipaistev värv. Sellel on pikantselt terav maitse, väga väljendunud, ilma silmadeta.
      Kuulsad tüübid: Road, Dorogobuzh, Kalininsky.
    • Tüüp Camembert - juustu pea on kaetud valge hallitusega.
      Põhivaade: Vene Camembert.
    • Tüüp Smolensky - pead kuni 2 kg, koorikul on lima laigud selgelt nähtavad. Enne söömist pole vaja lima eemaldada.
      Selle esindajad: jahimees, söökla.

    Kodus valmistatud madala rasvasisaldusega juust

    Kõige tervislikum juust on omatehtud. See on hea alternatiiv kauplusele, sest seal saate osta seisvaid ja madala kvaliteediga tooteid. Ja kodus saate seda protsessi alati kontrollida..

    Sordi madala rasvasisaldusega juustu, mida saate poest osta

    Selliste juustude ostmine poest pole praegu probleem. Muidugi on neid tavalistes toidupoodides keeruline leida, kuid suurtes supermarketites neid on.

    Tofu

    Lahja Tofu rasvasisaldus jääb vahemikku 2–4%. Selles on palju valku ja kaltsiumi, sellel on ravivad omadused. Seda nimetatakse ka oad kohupiim, sest see on valmistatud sojapiimast.

    See on konsistentsilt ja värvuselt kohupiim, mis meenutab soolatud ja madala rasvasisaldusega juustu. Tema maitse on neutraalne, see tähendab peaaegu puudub. Seda müüakse vaakumpakendites, milles määratakse vedelik..

    See erineb järjepidevuse ja tootmismeetodi poolest:

    Selles juustus on palju sorte, mis on valmistatud isegi lisaainetega: pähklid, maitseained, paprika jne..

    Suitsutatud tofu on populaarne, selle tüübid:

    1. Tight - on kahte varianti:
      1. Aasia;
      2. läänes.
    2. Siid - pehme, sarnane pudinguga.
    3. "Haisev" - tugev lõhn, hiina versioon.

    Rikkalik taimne valk, sisaldab kõiki asendamatuid aminohappeid, tarnija rauda, ​​kaltsiumi. Absoluutselt kolesteroolivaba, madala kalorsusega. See on levinud kogu maailmas..

    Gaudette

    Kuulsal Hollandi Gouda juustul on nüüd rasvavaba analoog nimega Gaudette. See on uusim Sherdingeri juust, sisaldab ainult 8% rasva (16% kuivjäägis).

    Sellel on klassikaline, pehme, õrn juustu maitse. Sellel on kõrge kaltsiumisisaldus, see imendub kergesti ja täielikult..

    Tšetšilli

    Tšetšilli juust on huvitava kujuga, erineva paksusega pikkade niitide kujul. Maitse on väljendunud, hapupiim. Rasv - kuni 11%.

    Konstruktsioon on kergelt krobeline, kihiline, võib olla:

    • pärjadest või punutistest punutud;
    • kõverduma või pallid.

    Selle sordid:

    • tavalisel suitsutatud kujul;
    • soolane.

    Viola

    See on imelise piimja maitsega, toodetud:

    • plastmahutites mahutavusega: 100 g, 200 g, 400 g;
    • kolmnurkade kujul;
    • lõikamine.

    Täiteainetega: sink, seened, šokolaad, lihtsalt kreemjas jne. Tehke salat ja suppide jaoks. Nende valmistamiseks võtke kõvad juustud, lisage võid ja muid looduslikke koostisosi. Rasvasisaldus - 5-10%.

    Ricotta

    Ricotta on Itaalia gurmeepiimatoode. Seda toodetakse vadakust, mis jääb alles pärast muude juustude valmistamist. Võetakse erinevat vadakupiima. Nad võivad kasutada isegi mitut tüüpi piima segu.

    Tal on kergelt magus maitse, rasvasisaldus:

    • 9% lehmapiimast;
    • kuni 25% lambapiimast;
    • 15% kitsepiimast;
    • 28% pühvlipiima.

    Kalorite sisaldus 100 g kohta - 120 kcal. Selle naatriumisisaldus on teiste juustudega võrreldes madalaim. See sisaldab muljetavaldavat mikroelementide ja vitamiinide koostist, eriti palju kaltsiumi.

    Isegi metioniin on olemas - see on väävlit sisaldav aminohape, mis kaitseb maksa ebasoodsate keskkonnategurite eest.

    Juustu tüübid:

    • Ricotta Forte - suurepärane maitse, pikaajaline, valmistatud ainult lambapiimast.
    • Ricotta Fresca - kasutage ainult värskelt keedetud juustu, kokkupuudet pole vaja.
    • Ricotta Affumicata - toodetud kitse- ja lehmapiima segust, on ka suitsutatud liike.
    • Ricotta al Forno - valmistatud kitse-, pühvli-, lehmapiima segust, hoitud ahjudes. See juhtub mitte ainult klassikaliselt, vaid ka erinevate maitsetega: vanilje, sidrun, šokolaad jne..
    • Ricotta Romana - vajavad pikka ekspositsiooni, juust on kõva, soolane maitse.

    Feta

    Feta on Kreeka poolkõva juust, mida toodetakse ainult kitse- ja lambapiimast. Hoida soolalahuses vähemalt 4 kuud. Rasvasisaldus 40–60%.

    Sordid:

    1. Valmistatakse lambapiimast tavalisel traditsioonilisel viisil.
    2. Lehmapiimast kasutatakse muid tehnoloogiaid.
    3. Klassikaline viis.

    Väliselt näeb see välja nagu lumivalge, pooltahke mass, pisut kodujuustu moodi, kuid selle maitse on heledam, riimjas, kergelt hapukas.

    Sellel on palju kasulikke mikroorganisme, mis sünteesivad spetsiaalseid antibiootikume, mis aitavad inimestel toidumürgitusega toime tulla..

    On veel üks võimalus - see on Feta Light, ehkki riiulitelt selle leidmine nii lihtne pole. Otsimiseks kulutatud aeg õigustab ennast siiski täielikult..

    Suluguni

    Suluguni on soolvees olev juust, tihe, isegi pisut tahke konsistentsiga. Värvus on valge või kreemjas, kui seda suitsutatakse, siis kollane. Nad valmistavad seda lehma-, lamba-, kitse- või pühvlipiimast. Selles pole palju rasva, 30–40%.

    Tootmistehnoloogia:

    1. Pastöriseeritud piimas lisage 38 ° C-ni kuumutatud piimhappe ja aromatiseerivate bakterite, pepsiini, kaltsiumkloriidi tüved.
    2. Eraldage juustu kiht ja cheddarize.
    3. Kuubikuteks lõigatud ja sulatatud vadakus või hapendatud vees.
    4. Sõtkuge homogeense konsistentsini, jagage see pressimislauale, jagage tükkideks ja tehke käsitsi pallid, inkubeerige 2 päeva hapupiima-soolvees..

    Arca

    Arca juust on vähendatud rasvasisaldusega, ainult 17-35%, meeldiv maitse, tihe ühtlane tekstuur, väikeste silmadega. Toitumiseks asendamatud, inimesed, kes oma tervisest tõesti hoolivad.

    Kalorivabad madala rasvasisaldusega juustud

    Juust - iidsetest aegadest valmistas inimene, teda hinnati ja armastati alati.

    Nüüd saame teada kõige tavalisemate madala rasvasisaldusega juustude kalorsuse:

    1. Tofu juust on rikas kõrgekvaliteediliste valkude poolest, võib asendada liha. Ideaalne dieediks.
      Kalorite sisaldus: 100 grammi sisaldab 90 kcal.
    2. Ricotta juust on valmistatud vadakust. Sisaldab kõige väärtuslikumat aminohapet - metioniini, rikkalikult A-, B-vitamiini, kaltsiumi.
      Kalorid - 160 kcal 100 g kohta.
    3. Mozzarella juustu valmistatakse ainult lõssist. Juustupallid hoitakse soolalahuses.
      Kalorid - 150 kcal 100 g kohta.
    4. Granuleeritud kodujuust või juust - see valmistatakse rasvavabast piimast, millele on lisatud värsket koort. Selle tarbimiseks on palju võimalusi..
      Kalorid - 130 kcal 100 g kohta.
    5. Tšetšilli juust on tekstuurilt sarnane U uluguni juustuga. Tehke see patside kujul ja leotage soolalahuses valmimiseks. Ta on ka suitsetatud.
      Kalorid - 310 kcal 100 g kohta.
    6. Cheeses Fitness, Valio, Grunlander, Polar - otsige neid kallitest supermarketitest.
      Kalorid - 148 kcal 100 g kohta.
    7. Feta on dieettoode. Nüüd võite kauplustes leida talle asendaja: feta light. Selle fetajuustu rasvasisaldus on 6–15%.
      Kalorsus - 150 kcal 100 g kohta.
    8. Juustud Oltermanni, Arla, Valio, Natura - maitsevad nagu värske piim.
      Kalorid - 250 kcal 100 g kohta.
    9. Suluguni on Gruusia soolveejuust, mille kalorite sisaldus on 285 kcal 100 g kohta.

    Selles juustuloendis leiate nüüd hõlpsalt enda jaoks oma juustu, mis rahuldab teid kasulikkuse, maitse ja hinna osas.

    Järeldus

    Pole sugugi lugupidamatu rasvasisaldusega juustu sortidega, mida peetakse tervise ja pikaealisuse eliksiiriks. Need on luude peamine ehitusmaterjal, parandavad ainevahetust ja seedimist..

    Juust küllastab keha vajalike vitamiinide ja mineraalidega, parandab meeleolu. Söö seda mõnuga!